Traxxas nabíječ EZ-Peak Live 100W

Kód: TRA2971G
Značka: Traxxas
2 990 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Nabíječ Traxxas pro náročnější uživatele. Nabíjí proudem až 12 ampér, takže např. standardní LiPol baterii Traxxas S2 5800 mAh nabije za méně než 30 minut.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejjednodušší způsob nabíjení baterií! Stačí připojit NiMH nebo LiPol baterii s Traxxas iD konektorem a zmáčknout tlačítko Start. Nabíječ sám zjistí typ a počet článků baterie a zahájí nabíjení. Navíc pomocí Bluetooth a aplikace Traxxas EZ-Peak Live™ pro iOS a Android můžete mít k dispozici monitoring a pokročilé provozní funkce na vašem chytrém telefonu či tabletu.

Spolu s novou technologií nabízí nabíječ i výkon - nabíjecí proud až 12 A. Nabíječ nabíjí 2 až 4 článkové LiPo akumulátory nebo 5 až 8 článkové NiMH baterie. Nový systém Traxxas iD je nejjednodušší způsob, jak nabíjet baterie. Díky dnes zcela běžné technologii RFID nabíječ identifikuje připojený typ akumulátoru a sám nastaví parametry nabíjení. Pouze zapojíte akumulátor s iD konektorem a nabíječ EZ-Peak Live udělá práci za Vás! Nabíjení akumulátorů je velmi jednoduché a zvládne jej opravdu každý. Nové konektory iD Traxxas jsou stejné pro LiPol i NiMH. U LiPol je balanční konektor integrován do silového. Odpadá tedy nutnost připojit zvlášť silový a balanční konektor.

Aplikace Traxxas EZ-Peak Live je k dispozici pro iOS zde a pro Android zde. Aplikaci je možné spojit současně až se 4 nabíječi. Aplikace s brilantní grafikou Vás informuje o stavu nabíjení, předpokládané zbývající době, dobité kapacitě, napětí článků. Aplikace Vám navíc oznámi, že nabíjení skončilo.

Kompatibilita s klasickými konektory Traxxas

Nabíječ je plně kompatibilní s původními LiPo akumulátory s konektorem Traxxas a JST-XH balančním konektorem nebo NiMH akumulátory se starším konektorem Traxxas. JST-XH konektory pro 2, 3 a 4 článkový akumulátor je umístěn pod plastovou krytkou v přední části nabíječe. Pro zajištění maximální bezpečnosti je však nutné nabíječ nastavit pomocí chytrého telefonu / tabletu.

Vlastnosti

  • Díky Bluetooth konektivitě je možné nabíječ ovládat chytrým telefonem nebo tabletem
  • Nabíjení proudem až 12 A (omezeno výkonem 100 W)
  • Po připojení baterie s iD konektorem se automaticky nastaví typ baterie a nabíjecí proud. Pak stačí jenom zmáčknout tlačítko Start.
  • Indikace průběhu nabíjení pomocí LED
  • Díky vysokému vyrovnávacímu proudu balancéru (665 mA) nabíječ dokáže velmi rychle vyrovnat napětí článků LiPo akumulátoru
  • Tři dostupné programy u LiPo akumulátorů: Standardní nabíjení, rychlo nabíjení a režim pro skladování
  • Automatické nastavení nabíjecího proudu u NiMH akumulátoru podle vnitřního odporu baterie, nabíjení je ukončeno metodou Delta-Peak
  • Zvuková upozornění
  • Vestavěný chladicí ventilátor
  • Vestavěné balanční porty JST-XH pro konvenční LiPo akumulátory