Traxxas Nitro T-Maxx Classic 1:8 RTR + palivo a maziva

Kód: TRA49104-1-BLK
Poslední šance
Značka: Traxxas
14 499 Kč –24 %
TRA49104 1 BLK
14 499 Kč –24 % 10 999 Kč
Skladem (1 ks)

Ideální model pro vstup do světa spalovacích motorů. Jako jeden z mála má rovnou v výroby možnost couvání - převodovku se zpátečkou. Pozor - součástí balení od nás je 2,5l 16% nitro paliva, olej do vzduchového filtru a konzervační after run olej. Pro zprovoznění modelu nepotřebujete nic dalšího kupovat!

Detailní informace

Detailní popis produktu

S palivem nejde zaslat - pouze osobní odběr. Pokud chcete bez paliva, kontaktujte nás.

Monster Truck Traxxas T-Maxx 2.5 Nitro 4WD je špičkový nástroj k vítězství. Vyniká výkonným závodním motorem TRX 2.5 s laděným výfukem, tuhý podvozek je ze 3.2 mm silného 6061-T6 modře eloxovaného hliníku. Obří pneumatiky o průměru 160 mm poskytují maximální přilnavost v terénu, auto má velkou světlo výšku, která mu nebrání projíždět i ty největší nerovnosti. Nový T-Maxx má neuvěřitelné zrychlení a skvělé vedení na trati i díky náhonu 4WD a velkému rozvoru. Model dosahuje rychlosti až 50 km/hod!

Díky použití elektrického startovacího systému je obsluha velmi jednoduchá. Převodovka je dálkově ovládaná a obsahuje dva automatické stupně dopředu pro širokou škálu rychlostí a zpátečku. Užijte si ryzí jízdu se spalovacím motorem s tímto odolným model, který si poradí s každým terénem.

traxxas/4910_chassis.jpg

Hliníkové šasi

Šasi je vyrobeno z odolného hliníku 6061-T6 3,2 mm a poté eloxováno v modré barvě. Kromě toho, že hliník tvoří pevnou kostru pro zbytek modelu, funguje jako chladič, který odvádí teplo z motoru. Všechny systémy a komponenty jsou úhledně uspořádány na podvozku pro snadné čištění a servis. RC auto má velkou světlo výšku, přes 10 cm, která mu umožní spolu s náhonem 4WD projíždět i tím nejextrémnějším terénem.

traxxas/52XX_trx25_blue_hardware.jpg

Závodní motor TRX 2.5

RC model auta Traxxas Nitro je poháněn spalovacím motorem TRX 2.5R. Motor je snadno laditelný dvoujehlovým karburátorem, skvěle běžící a spolehlivý. Konstrukce motoru je klasická ABC - hliníkový píst v tvrdě chromované mosazné vložce. Motor je z výroby seřízen pro záběhovou proceduru.

traxxas/EZ-Start.jpg

Elektrický startér RC aut Traxxas EZ Start

Revoluční startér spalovacích motorů Traxxas EZ-Start znamená konec pracného tahání za startovací šnůru, nabíjení žhavení, a pod. Startér EZ-Start sestává z elektromotoru, který přes převodovku a jednocestné ložisko roztočí klikovou hřídel spalovacího motoru. Vývody z motoru a žhavicí svíčky jsou vyvedeny do konektoru, do kterého se připojuje externí jednotka Traxxas EZ-Start. Externí jednotka EZ-Start sestává z NiMH akumulátoru a stabilizovaného zdroje pro napájení žhavicí svíčky. Startování je jednoduché a skvěle funkční - pomocí jednoho tlačítka. Samozřejmostí je ochrana proti přetížení motoru a indikace vadné žhavicí svíčky.

traxxas/4910_pipe.jpg

Výfukový systém

Dvoukomorový laděný výfuk Resonator Maxx zvyšuje maximální otáčky o více než 10%.

traxxas/4910_bellcranks.jpg

Systém řízení Bellcrank

RC model auta Traxxas T-Maxx je vybaven novým systémem řízení Bellcrank s integrovaným servo-saverem.

traxxas/4907_maxx_adjustability.jpg

Zavěšení

Jedním z charakteristických znaků T-Maxx je jeho neuvěřitelné WideMaxx nezávislé odpružení 4 kol. Osm tlumičů plněných olejem (dva na každém kole) poskytuje hladké odpružení. Zavěšení je plně laditelné pro různé tratě s až 10 polohami pro montáž tlumičů, nastavitelným úhlem předního kola, přední a zadní sbíhavostí a úhly odklonu vpředu a vzadu.

traxxas/3762A_ultra-shock_cutaway_red.jpg

Olejové tlumiče Ultra Shocks

Olejové tlumiče využívají technologii O-kroužků pro utěsnění. Jsou plně nastavitelné se širokou škálou olejů, pružin a pístů. Předpětí pružin lze nastavit pomocí podložek.

traxxas/49104-1-b_diff.jpg

Diferenciály

Revo® Spec uzavřené diferenciály jsou používány pro masivní nárůst točivého momentu a dlouhodobý výkon. Převody jsou kovové a bezpečně rozdělují výkon mezi jednotlivá kola.

traxxas/49104-1-b_prev.jpg

Dvoustupňová převodovka se zpátečkou

T-Maxx 2.5 Nitro má nainstalovanou dvoustupňovou automatickou převodovku se zpátečkou, která je řízena samostatným servem. Převodovka má na ozubeném kole náhonu výstupního hřídele nainstalovanou odstředivou spojku, která zabírá pouze při zvýšení otáčk motoru, proto při volnoběhu model nejede dopředu.

traxxas/4910_clutch.jpg

Třecí spojka

Třecí spojka pohlcuje ráz motoru při akceleraci, čímž je chráněna celá pohonná soustava a prodlužuje se její životnost. Intenzitu prokluzu spojky lze snadno nastavit.

traxxas/4910_disc_brake.jpg

Kotoučová brzda

T-Maxx využívá kotoučovou brzdu namontovanou před převodovkou, která zajišťuje výkonné brzdění všech čtyř kol a jistou brzdnou sílu. Pro dlouhou životnost a spolehlivost se používá kotouč ze sklolaminátu a podložky z nerezové oceli.

traxxas/2070-digital-servo.jpg

Digitalní serva

Model je osazen celkem třemi digitálními servy. Jedno servo 2055 pro plyn/ brzdu a druhé servo pro řízení. Třetí servo ovládá řazení rychlostí a zpátečku

traxxas/TRA6519.jpg

Přijímač TQ

Tří-kanálový přijímač Traxxas TQ 2.4 GHz, zajišťuje bezpečné řízení bez výpadků. Snadné spárování jedním tlačítkem. Indikace stavu pomocí LED diody.

traxxas/TRA6517_3.jpg

RC souprava Traxxas TQ

Model je řízen tříkanálovou proporcionální volantovou RC vysílačkou Traxxas TQ, pracující v pásmu 2.4 GHz - provoz bez rušení. Vysílač je napájen pouze 4 AA články.

Na vysílači je otočný knoflík, kterým se trimuje řízení kol (aby model je rovně, pokud je volant ve středové pozici). Indikace stavu baterií ve vysílači je indikována LED diodou. Na vysílači lze nastavit reverz na kanálu plynu a řízení (pokud byste chtěli vysílač použít pro řízení jiných modelů).

Nitro T-Maxx Classic 1:8 TQ RTR

Vlastnosti

 • Velký dvouvrstvý vzduchový filtr
 • Obsahuje RC soupravu Traxxas™ TQ 2,4GHz, baterie pro EZ-Start s nabíječem
 • Závodní motor TRX 2.5 s elektrickým startovacím systémem
 • Velké 160 mm terénní pneumatiky na discích 96mm Hurricane™
 • Laděný výfuk Maxx® Resonator™ DYNO
 • Stavitelné uzavřené přední a zadní diferenciály Revo-Spec
 • Digitální High Torque servo řízení
 • Servo saver a Bellcrank řídící systém
 • Revo® Spec dvourychlostní převodovka
 • Výkonné kotoučové brzdy
 • Model je vybaven zpátečkou

Doplňkové parametry

Kategorie: RC auta na dálkové ovládání
Měřítko: 1:8

Video