!!! PRODEJNA KLATOVY otevřena pondělí a čtvrtek 10:00 -17:00, polední přestávka 12:30 - 13:15 !!!

Conscendo Evolution RTF, Spektrum DXs, SMART

Kód: EFL01650RTF
Tip
Neohodnoceno
Značka: E-Flite
8 499 Kč
Na dotaz

Chcete začít s RC modely letadel a nakonec i něco ušetřit? Toto je sada přesně pro vás, pokud nemáte letiště a musíte startovat z ruky, nebo vás prostě baví větroně - ideální do kopců, na louky a podobně. Vhodné pro ambiciózní začátečníky, kteří mají alespoň teoretické základy, jak se létá s leteckými modely. Pokud si nejste jisti, začněte modelem Aeroscout RTF.

K dispozici máme aktuálně pouze jeden kus za tuto cenu, nejsme schopni momentálně sehnat další vysílače DXs Lite, neváhejte!!!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsahuje elektrovětroň Conscendo Evolution, letecký vysílač Spektrum DXs lite - bez AUX a FLAP přepínačů, velmi kvalitní pohonný akumulátor Spektrum SMART 2200 mAh, SMARTnabíječ S120 do USB - nabíjí proudem až 2A. Model Conscendo je ve vysílači od nás naprogramován a spárován, stačí sestavit podle návodu, nabít baterii, přečíst si návod k létání a můžete se do toho pustit. Pokročilá letová asistence SAFE vám zabrání v počátcích model např. uvést do letu na zádech, do vývrtky a podobně. Postupně si můžete tuto asistenci vypínat a létat bez ní, v krizové situaci však stačí přepnout páčku a model se sám srovná. 

Technologie Spektrum Smart s telemetrií vám zajistí nejen automatické ukládání akumulátoru do skladovacího napětí, ale zároveň na stavových LED diodách na vysílači vidíte přibližné napětí pohonného akumulátoru v modelu.

Tuto sadu koupíte pouze u nás, model Conscendo první generace s vysílačem DX4 byl velmi populární a v současné verzi třetí verzi Evolution není od výrobce k dispozici ve verzi RTF s vysílačem, proto jsme ji pro vás připravili sami. Sada je vhodná pro rekreační piloty, kteří neplánují pořizovat v blízké době více dalších modelů. S Conscendem se naučíte létat, ale nepřestane vás za pár týdnů bavit, jako třeba začátečnické modely typu Sky Surfer. V případě, že plánuje pořizovat další pokročilejší BNF modely, vyberte si raději Conscendo BNF a k tomu vysílač Spektrum DX6e a vyšší plus adekvátní výkonnější nabíječ. 

Pozor - model dodáváme standardně v Modu 2 s plynem vlevo, ale pokud chcete Mod 1, předěláme vám ho za poplatek 200,- Kč. Model je vhodný i pro ambiciózní začátečníky, kteří nemají přístup na letiště a baví je elektrovětroně. Systém SAFE ochrání model před pádem do vývrtky, nebo chybným přistáním. Pozor však: tento model je pokročilejší, než předchozí verze, hodí se proto i pro začátečníky, ale se zvýšenou opatrností.  Není vhodný pro děti a pro uživatele, kteří mají pomalejší reflexy. Ubezpečujeme vás, že tento model vás rozhodně nepřestane bavit. Létá parádně a pokud vám to přece jen nebude stačit, dáte 4S baterii a budou se dít věci… 

Když byl model Conscendo® poprvé představen, byl zaměřen především na začínající piloty, kteří se chtěli naučit létat s motorovým kluzákem. Později se nabízela „Advanced“ verze pro pokročilejší, která nabídla větší výkon pro rychlé stoupání, sportovní létání a akrobacii, která se stala oblíbenou u středně pokročilých a zkušených pilotů. Nové E-flite® Conscendo Evolution 1,5m, má nyní upravenou konstrukci pro nejvýkonnější a nejzábavnější létání s modelem Conscendo! Pevnější a tužší drak byl vyroben z EPO o vyšší hustotě a má nainstalovanou výkonnější motor, kompatibilní s LiPol bateriemi 3S a 4S. Regulátor má integrovanou telemetrii, která nabízí při použití kompatibilního vysílače Spektrum, aktuální letové údaje. Regulátor je určen k napájení 3S LiPol, pokud chcete použít 4S LiPol, musíte vyměnit regulátor za 40A.

Koncepce modelu větroně Coscendo Evolution je zcela podřízena požadavku na model, který má vynikající letové vlastnosti a moderní elektroniku, která dokáže pomoci pilotovi v začátcích ale i umí mnohem víc pro pokročilé létání a to vše v jednom. Proto je k dispozici Funkce SAFE Select, kterou lze volitelně aktivovat a zajistit modelu ochranu letové obálky. Po zvládnutí bezpečného letu lze tuto funkci deaktivovat a létat již bez pomoci. Pokročilejším pilotům lze nabídnout vyššší výkon při použití LiPol baterie 4S (reg. 40A) a létat vyšší rychlostí či pokročilou akrobacii s vyšší dávkou adrenalinu. Stálá přítomnost elektronické stabilizace AS3X umožňuje létání i v náročnějších letových podmínkách.

Stabilizace AS3X™

Přijímač Spektrum je vybaven technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr a díky elektronické stabilizaci se zjednodušuje řízení modelu např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select™ pro začátečníky

Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Způsobem párování se nastavuje, zda má být funkce SAFE zapnuta či vypnuta. Dále je možné funkci SAFE vypnout či zapnout i zal letu pomocí volného kanálu vysílače.

Výhody funkce SAFE Select™:

  • Omezuje maximální náklony modelu a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
  • Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
  • Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.

Více možností

Model Conscendo Evolution je vyroben z hmoty EPO s vyšší hustotou, proto je konstrukce draku mnohem tužší a pevnější a má hladší povrch. V kombinaci s uhlíkem a dalšími výztuhami v trupu, křídle a ocasních plochách, může Conscendo® Evolution zvládnout větší rychlost a vyšší energetický potenciál pohonu při akrobacii. Přesto je model stále lehký a nabízí vynikající létové výkony a dlouhou dobu letu

 

Pohon modelu

Model pohání střídavý motor 3226-970Kv Brushless Outrunner se sklopnou vrtulí a regulátor 30A. K napájení je doporučena LiPol baterie 3S 1200mAh – 2200mAh. Regulátor je vybaven brzdou, která zajistí sklopení listů vrtule podél trupu a sníží tak odpor vzduchu při klouzavém letu.

 

Možnosti telemetrie

Conscendo® Evolution 1.5m je vybaven regulátorem, který poskytuje celou řadu telemetrických údajů souvisejících s pohonným systémem v reálném čase, včetně otáček motoru, proudu, napětí baterie a dalších, prostřednictvím kompatibilního přijímače AR637TA, nainstalovaného ve verzi BNF® Basic a kompatibilního vysílače, vybaveného technologií Spektrum™ AirWare™ (DX6e, DX8e, DX6 G2 / G3 a 8 G2, DX9, iX12, iX20 a dalších).

V RTF SETU S VYSÍLAČEM DXS VIDÍTE Z TELEMETRICKÝCH DAT POUZE NAPĚTÍ AKUMULÁTORU POMOCÍ STAVOVÝCH LED DIOD NA VYSÍLAČI.

 

Sestavení

Po vybalení je potřeba pouze nasunout na spojku poloviny výškovky a sestavit a upevnit křídlo na trup a zapojit akumulátor. Před tím samozřejmě podrobně prostudujete přiložené manuály!!!

Video