!!! Prodejna Klatovy - v červenci a srpnu bude otevřeno pouze v pondělí 9:00 - 17:00. Objednávky z eshopu v červenci a v srpnu odesíláme pouze v pondělí !!!

Servis modelů a příslušenství

Provádíme údržbu a opravy RC modelů a příslušenství - především námi podporovaných značek Traxxas, Arrma, Losi, HPI, LRP, Hobbytech, Axial a letadel E-Flite, Hobbyzone, Blade atd. Můžeme i repasovat motory např. v akunářadí a podobně - vše po předchozí domluvě na zakázku.

 

servis

Jak připravit model na servis?

Pokud selhaly veškeré pokusy o zprovoznění modelu, nezbyde jiná možnost, než ho poslat k nám na servis. Model odešlete na naši adresu RC-ZOOM.cz, Rybníčky 59, 33901 Klatovy. Dejte nám prosím předem vědět emailem.

Předpokládá se, že jste s námi problém konzultovali, takže víte, co poslat. Pokud je vadná nějaká část, stačí poslat daný díl (servo, regulátor atd.) Pokud nevíte kde je problém, musíte poslat celý model a to v kompletním balení - model, vysílač, akumulátor, případně i setový nabíječ, prostě kompletní balení, problém může být i v příslušenství (např. pokud nemáte jak změřit napětí baterie, zda nabíječ nabíjí a podobně). 

Model pošlete vyčištěný a suchý, neposílejte auto, které jste právě vyčistili wapkou, nechte ho uschnout. V případě, že nemáte jak model vyčistit, jeho vyčištění je zpoplatněno paušálem 100,- Kč. Do zásilky přiložte vaše údaje, kopii dodacího listu nebo faktury, pokud si myslíte, že to je na reklamaci a také popis závady, pokud není předem poslaný e-mailem. 

Specializujeme se na tyto značky modelů, které u nás lze servisovat: 

Letadla: MPX, vše od Horizon Hobby, Pelikán a další - u letadel je všechno dost podobné a dá se nahradit a opravit více způsoby, takže s letadly problém není.
Vrtulníky: pouze Blade, jiné značky neděláme a nemáme na ně náhradní díly
Lodě: podobné jako u letadel, především Proboat a Joysway
Drony: Blade, Traxxas, Yuneec - Yuneec neservisujeme sami, dělá to přímo Astramodel, proto je pošlete přímo k nim, je tam i jiná sazba za servisní úkony.
Auta: Traxxas, ECX, Losi, Vaterra - plná podpora, většina náhradních dílů ihned k dispozici. Himoto, Axial, HPI, LRP, Maverick - také lze, ale upozorňujeme, že může být problém s dostupností dílů. Servis ostatních značek je nutné předem konzultovat - lecos lze vyřešit i nainstalováním alternativní výbavy.
RC soupravy: Spektrum, Futaba, Hitec, Graupner, Multiplex. Neděláme JETI, FrSky, Turnigy a další, které nemáme v nabídce. 
RC vybavení a nabíječe: dle domluvy.

Nejčastější závady a jejich řešení

V případě, že si myslíte, že s vaším modelem něco je, v první řadě si znovu prostudujte manuál, většina závad jsou snadno odstranitelné banality.

Prodáváme jen spolehlivé a kvalitní věci, jejichž poruchovost je malá. Pokud na nic nepřijdete, nejprve nám napište, vyhnete se tak posílání do našeho servisu a nákladům s tím spojených. K u nás koupeným modelům poskytujeme poradenství zdarma, pokud jste model koupili jinde, prosím obraťte se na vašeho obchodníka. Pokud vám poradit neumí, příště si model kupte u nás :-)
Máte sofistikovaný RC model, ne hračku, proto se nad tím zamyslete - posunete se ve znalostech dál a příště si poradíte. Nebojte nic rozebrat (kromě dronů Yuneec) jsou to modely a jsou na uživatelské zásahy připraveny.

- V případě, že se po přečtení manuálu nepovedlo závadu odstranit zkuste ještě toto:

- Zkuste to vypnout, odpojit baterii a znovu zapnout - vyřeší se tím až překvapivě hodně problémů.

- Zkontrolujte napětí pohonných baterií a napětí baterií ve vysílači (ano, i nové baterie do vysílače mohou být vybité a vysílač nebude fungovat).

- Nejprve model důkladně zkontrolujte a zbavte všech nečistot. Zaseklý schovaný kamínek může způsobit pěknou paseku.

- Zkontrolujte správné zapojení všech elektrických kontaktů, např. po jízdě ve vlhku můžou konektory zoxidovat a ztratit kontakt.

- Zkontrolujte neporušenost veškeré kabeláže.

- Pokud model vůbec nereaguje, je možná chyba spárování vysílače s přijímačem - znovu spárujte dle návodu

- Pokud auto zatáčí, ale nereaguje na plyn, je třeba znovu zkalibrovat regulátor otáček.

- Pokud jede jen vpřed a necouvá, nebo naopak, může být špatně nastavený regulátor otáček - resetujte nastavení.

- Pokud auto jede, ale nezatáčí, nebo zatáčí špatně, je chyba v servu řízení nebo pákách řízení.

- Pokud auto jede, ale píská a má špatnou akceleraci, zkontrolujte správné seřízení třecí spojky.

- Pokud servo řízení vrčí, ale kola nezatáčí nebo zatáčí špatně, strhli jste v něm ozubená kola.

- Pokud servo reaguje a otáčí se správně, ale kola se otáčí pomalu nebo málo, zkontrolujte, zda je správně utažená pružina servo saveru (pokud umožňuje utažení)

- Pokud auto jede špatně, opět - zkontrolujte ložiska a pohyblivé součásti, zda nejsou znečištěné.

- U dronů a letadel zkontrolujte tlačítka trimů, obzvlášť u plynové páky, případně resetujte řídící jednotku a gyroskop.

Záruční a mimozáruční servis

Co poslat k reklamaci a co k mimozáruční opravě? Následující řádky vám napoví zda má smysl reklamovat, nebo rovnou objednat náhradní díly.

Modely létající:

Zde je to jednodušší, vzduch má poměrně stálou hustotu, obvykle se nebourá. Pokud je model havarovaný, na reklamaci čehokoliv na něm můžete zapomentout, s jedinou výjimkou a tou je vysílač, pokud nebyl ve styku s vodou. Motory, regulátory a serva u nehavarovaných modelů bez problémů opravujeme a měníme, pokud nepřesáhly morální životnost, která může být kratší než záruční doba.

Modely lodí:

Opět bez větších problémů, kvalitní RTR sety musí vydržet dlouhý provoz, pokud jsou správně udržovány a např. nenecháte v lodi vodu a část vybavení zrezne. Jízda na moři je na vlastní riziko a případná reklamace nefunkční elektroniky prakticky nemožná - koroze od mořské vody se vždy pozná. Reklamovat nelze stejnosměrné motory, pokud od zakoupení uplynulo více jak 6 měsíců, nebo je motor prokazatelně opotřebovaný.

Drony:

Pokud nebyl havarovaný, tzn. nenese žádné stopy styku se zemí jinde než na podvozku, je možné bez problémů reklamovat vše s výjimkou stejnosměrných motorů. Pozor na namotaná vlákna na hřídelích pokojových dronů - spolehlivě motor odejde. Pokud byl dron jakkoliv nabouraný  - i převrácení na zemi a je viditelně odřený atd. nelze na něm již uplatnit jakoukoliv záruční opravu s výjimkou vysílače.

Modely aut:

Zde je situace nejsložitější. Nemáme žádnou kontrolu nad tím, jak s modelem jezdíte, proto předpokládáme horší zacházení a běžnou údržbu, než by mělo být. Modely hrubé zacházení bez problémů snesou, ale prostě musíte počítat s tím, že se něco může pokazit nebo rozbít a budete si muset koupit náhradní díly. Pokud to neakceptujete, model auta si nekupujte. Auta jsou voděodolná, ale nejsou to ponorky - pokud se s modelem prokazatelně jezdilo ve sněhu, vodě a blátě, nemůžete již na něm reklamovat nic s výjimkou vysílače. Spálené motory a regulátory lze akceptovat k reklamaci jen u nejvýkonnějších modelů typu Traxxas X-MAXX, kde se předpokládá, že budou jezdit v extrémních terénech.

Reklamovat (s vysokou pravděpodobností úspěšně, pokud nebyly pod vodou) na autech lze:
Vysílače a přijímače
Baterie ihned po zakoupení
Stejnosměrné regulátory crawlerů a expedičních aut
Regulátory a střídavé motory nejvýkonnějších modelů
Elektronické části serv řízení

O reklamaci se ani nesnažte u těchto závad a rovnou si objednejte náhradní díly, ušetříte čas i peníze:
Jakékoliv mechanické poškození (pozor na zimu a mráz - plasty jsou křehčí a snadněji prasknou)
Stejnosměrné elektromotory a regulátory (může dojít ke spálení vlivem přetížení)
Prasklé převody serv řízení
Opotřebovaná kola a pěnové výplně
Baterie déle po zakoupení kromě Traxxas iD, nabíjených iD nabíječi

Elektronika a RC vybavení

Reklamovat (s vysokou pravděpodobností úspěšně, pokud nebyly pod vodou) lze:
RC soupravy a přijímače, moduly
Serva ihned po zakoupení před montáží do modelů (otestujte co nejdřív)
Regulátory a motory ihned po zakoupení (otestujte co nejdřív)
Ostatní elektroniku neuživatelsky modifikovatelnou (FPV, měření atd.)
Akumulátory ihned po zakoupení

O reklamaci se ani nesnažte, ušetříte čas i peníze:
Regulátory otáček, kromě přímo určených ko konkrétních modelů (spálený nadměrným odběrem proudu nebereme)
Totéž u elektromotorů
Totéž u serv a dalšího vybavení
Jakékoliv elektronika vymontovaná z BNF a RTF modelů (může se předpokládat předchozí náraz)
Již použité akumulátory

Velmi problematické je řešení reklamací havarovaných modelů po údajném výpadku řízení a ztrátě kontroly nad modelem. Pokud se jedná o model drahý, je to jistě extrémně nepříjemné. Nelze však v žádném případě požadovat úhradu modelu po závadě vysílače - drahé modely si můžete pojistit. Pokud létáte s drahými modely, pořiďte si vysílač Futaba s modulací FASSTest - riziko pádu snížíte na absolutní minimum. Vždy je třeba počítat s tím, že model může havarovat. Pokud se s tím nechcete smířit, bude lepší s modely nelétat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení