!!! Prodejna Klatovy - v červenci a srpnu bude otevřeno pouze v pondělí 9:00 - 17:00. Objednávky z eshopu v červenci a v srpnu odesíláme pouze v pondělí !!!

Traxxas TRX-4: výměna pěnových vložek pneumatik

Mimo páky serva, kterou jsme řešili minule se u TRX-4 objevil další problém, na který nás upozornil jeden zákazník a týká se pěnových vložek pneumatik, které se mu v pneumatice výrazně srazily a auto nyní sedí jakoby na vyfouklých gumách. Bohužel od toho nemáme žádnou fotku, protože jsme to nikde neviděli a nikdo další si na to zatím nestěžoval. Tuto záležitost jsme prostřednictvím Astramodel, jakožto výhradního dovozce, řešili i přímo s Traxxasem a odpověď je ta, že kola se po jízdě ve vodě musí důkladně vysušit a projet v suchu, aby se z vložek dostala všechna nacucaná voda. Pokud se vám vložky také srazily, můžete zkusit je znovu namočit projetím vody a vyždímat. Je možné, že se pružnost pěny obnoví. Pokud ne, musíte vložky vyměnit. Na fotce vidíte originál a tuningovou náhradu Proline.

TRX-4_foam_inserts

Traxxas je nenabízí jako samostatný náhradní díl, pouze jako součást pneumatik, takže musíme hledat jinde. Vložky jsou poměrně nestandardní (samozřejmě mimo oblast expedic a crawlerů), mají průměr 114 a šířku 40 mm s vnitřním otvorem cca 42mm. Našli jsme opravdu výborné vložky od firmy Proline. Jsou dvouvrstvé, to znamená, že vnitřní kolo je z tvrdé pěny a vnější kruh z měkké. Tvrdá pěna drží tvar kola, měkká zajistí dostatečnou přilnavost. Nicméně po smontování kolo není tak měkké, jako s originální vložkou, je to vhodnější spíš na rychlejší jízdu v terénu než na nějaké lezení po skalách.

Před výměnou je třeba nejprve sundat plášť - ten se musí odlepit od ráfku, můžete zkusit rozlepovač případně kolo ohřejte v troubě, někde se radí pod halogenovou lampou a opatrně v rukavicích oddělte plášť od ráfku. V žádném případě to neodřezávejte nožem.

TRX-4_foam_inserts-1

Vložky je třeba do pláště dávat postupně, nejprve vnější část, srovnat postupným válením a pak až vnitřek a opět srovnat. Nakonec nasadíte pneumatiku na ráfek, otáčením ho vystředíte a nakonec zalepíte lepidlem na pneumatiky. Návodů na lepení le plný internet, takže vzhůru do toho. Vložky si můžete objednat v našem e-shopu, stejně tak máme skladem originální pneumatiky Traxxas. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení